Pārbaudīti ražotāji

un garantija

info@termo.lv

E-pasts saziņai

+371 22 066 264

Tālrunis saziņai

Daikin siltumsūkņi

Daikin siltumsūkņi ir vieni no populārākajiem siltumsūkņiem Latvijā, kā arī vadošais siltumsūkņu zīmols visā pasaulē. Daikin siltumsūkņi un produkti tiek tirgoti 150 dažādās valstīs.

Daikin ir ražotājs, kurš pats izstrādā un ražo kompresorus un citas komponentes savām iekārtām, kā arī veic iekārtās izmantoto nesējgāzu pētniecību un uzlabošanu. Tas ir būtisks aspekts ko ņemt vērā izvēloties ražotāju, jo iepriekš minētais nodrošina, ka Daikin siltumsūkņi vienmēr ir aprīkoti ar modernākajām tehnoloģijām un ir soli priekšā vidusmēra siltumsūkņiem tirgū.

Galvenās Daikin kompresoru un iekārtu ražotnes atrodas Āzijas valstīs, t. sk. Japānā, bet Eiropai paredzētās iekārtas tiek ražotas Èehijā – Brno un Pilzenes pilsētās. Galvenie gāzu un ķimikāliju ražošanas centri atrodas Diseldorfā, Vācijā, kā arī Nīderlandē un Francijā. Eiropas rūpnīcu esamība ļauj Daikin nodrošināt gan konkurētspējīgu cenu, gan augstu kvalitāti. Daikin rūpnīcās uzstādīti 3D skeneri, kas spēj pamanīt jebkuru nepilnību produktā, ja ražošanas gaitā tāda radusies un ziņot par nepieciešamību to novērst. Tāpat Daikin ir vienīgais ražotājs pasaulē, kuri paši ražo gan kompresorus, gan nesējgāzes savām iekārtām.

Daikin, protams, piedāvā plašu produktu klāstu gan privātpersonu segmentam, gan ventilācijas, dzesēšanas un apkures iekārtas.

Privātpersonu segmentā populāri ir Daikin Gaiss-Ūdens siltumsūkņi un Daikin Gaiss-gaiss siltumsūkņi.  Daikin klāstā ir arī zemes siltumsūknis.

Daikin Gaiss – ūdens siltumsūkņi

Šobrīd populārākais Daikin siltumsūkņu modeļu sērija ir Daikin Altherma 3 , kas tika laista tirgū 2018. gadā, tomēr katru gadu Daikin to atjauno un uzlabo. 2021. gadā Daikin ir laidis klajā arī jaunu Daikin Alherma monobloka iekārtu, tātad spējot apmierināt to klientu vajadzības, kuri vēlas uzstādīt mono bloka iekārtu, gadījumiem, kad ēkā ir ļoti ierobežota vieta un nav iespējams uzstādīt iekšas bloku. Kā arī šai Daikin monobloka iekārtai ir ļoti pievilcīgs dizains:

Visas Daikin Altherma iekārtas sasniedz A+++ rādītāju, ja kā siltuma starotājs tiek izmantota siltā grīdā. A+++ ir augstākais iespējamais energo efektivitātes līmenis, attiecīgi Daikin Altherma iekārtas nodrošina augstāko energo efektivitāti nozarē. Vēl Daikin Altherma modeļi izceļas ar brīvi stāvošu siltummaini āra blokam, kas nodrošina, ka āra blokam nav nepieciešama papildus elektriskā stieple, kas kausē ledu aukstajos ziemas mēnešos, tas, savukārt, nozīme to, ka Daikin iekārtas ir vēl energoefektīvākas.

Visas Daikin Altherma ierīces darbojas ar R32 freonu, kas nodrošina:

  • Vēl efektīvāku iekārtu darbību
  • Daudz mazāku ietekmi uz vidi un CO2 izmešu apjomu

Daikin paši attīsta un ražo kompresorus savām iekārtām, kas nodrošina to, ka Daikin iekārtās vienmēr ir pieejami tehnoloģiski modernākie kompresori, kas nodrošina ilgu kalpošanas laiku, kā arī rezerves daļu pieejamību ilgtermiņā.

Pēc tehniskajiem datiem Daikin siltumsūkņi darbojas līdz pat -25 grādu temperatūrai, kad tie pāriet uz elektriskajiem rezerves sildītājiem, jeb teniem, tomēr 2020./2021. gada ziema pierādīja, ka Daikin iekārtas turpināja darboties arī -27 grādu temperatūrā.

Daikin Gaiss – gaiss siltumsūkņi

Gaiss-gaiss siltumsūkņu segmentā Daikin ražo premium klases siltumsūkņus, kas paredzēti Ziemeļeiropas klimatam un darbībai -25c grādu temperatūrai.

Visi Daikin gaiss-gaiss siltumsūkņi aprīkoti ar gudrās acs sensoru, kas seko vai telpā kāds ir un attiecīgi regulē savu darbību, lai Daikin iekārta būtu pēc iespējas nepamanāmāka – attiecīgi tiek samazināta gaisa plūsma vietā kur atrodas cilvēks, kā arī gaisa temperatūra tiek regulēta balstoties uz cilvēka klātbūtni, attiecīgi ,ja telpā ilgstoši neviena nav, iekārta nedaudz pazemina telpas temperatūru, tādā veidā ietaupot papildus enerģiju.

Atsevišķas iekārtas paredzētas darbībai kopā ar kamīnu, attiecīgi Daikin siltumsūknis atpazīst kamīna izstaroto siltumu un saprot, ka telpa ir pietiekami silta, tomēr sensori spēj analizēt kuras telpas vietas ir vēsākas (Daikin termālais sensors sadala telpu 64 mazākās daļās un analizē katras daļas temperatūru) kā citas un ar ventilatora palīdzību vienmērīgi sadalīt silto gaisu pa visu telpu.

Visi Daikin gaiss – gaiss siltumsūkņi nodrošina A+++ energoefektivitāti un ir ļoti klusas, attiecīgi  – Daikin iekārtas droši variet uzstādīt arī guļamajās zonās un būt droši, ka tās netraucēs miegu.

Atsevišķi Daikin modeļi ir spējīgi gaisu arī mitrināt, dezinficēt un pat vēdināt, izmantojot speciālu tehnoloģiju, kas iepludina telpā svaigu gaisu.

Daikin vēsture

Daikin ir Japāņu uzņēmums, kas dibināts 1924. gadā un sākotnēji ražoja radiatoru cauruļvadus, kas tika izmantoti aviācijā – lidmašīnu būvē. 1951. gadā daikin radīja Japānā pirmo gaisa kondicionieri, kas nodrošināja automatisku kopresora, ventilatora un citu sastāvdaļu darbību. Tātad, Daikin ražo gaisa kondicionierus jau 70 gadus, savukārt 1984. gadā Daikin sāka ražot pirmo invertertipa gaisa kondicionieri. Inverter tipa nozīmē, ka siltumsūknis vai kondicionieris ir spējīgs regulēt savu jaudu un darboties ar daļēju jaudu, kad nepieciešams. Iepriekš visi kondicionieri darbojās pēc tā saucamā on/off principa – vai nu ar pilnu jaudu, vai nu tas bija izslēgts.

Savukār 2006. gadā Daikin sāka ražot nu jau milzu popularitāti ieguvušos Daikin Altherma Gaiss-ūdens siltumsūkņus. Šobrīd Daikin Altherma siltumsūkņiem ir 3. paaudze un tas ir viens no populārākajiem siltumsūkņiem visā pasaulē.