Pārbaudīti ražotāji

un garantija

info@termo.lv

E-pasts saziņai

+371 22 066 264

Tālrunis saziņai

Gaiss – Ūdens siltumsūkņi

Daikin

“Daikin” ir pasaules vadošais klimata tehnikas ražotājs un izsenis jau ir celmlauzis jaunu tehnoloģiju un iekārtu izstrādē. Tieši “Daikin” ir japāņu ražotājs, kurš pirmais izstrādāja un masveidā uzsāka ražot “Inverter” tehnoloģijas modulējamas jaudas iekārtas un gaiss-ūdens siltumsūkņus, kas nu jau ieguvuši plašu popularitāti arī Latvijā.

 

Daikin priekšrocības

 • Darbība līdz pat -25 grādu temperatūrai. Piemērots ziemeļu klimatam;
 • Pārbaudīts un kvalitatīvs premium ražotājs;
 • Iespēja izvēlēties iekārtu ar/bez iebūvēta ūdens boilera;
 • Vieni no augstākajiem efektivitātes rādītājiem arī pie ļoti zemām temperatūrām
 • 3-5 gadu garantija
 • Ražots Eiropā/Japānā

Cena

 • Līdz 100m2 lielas ēkas apsildes modelis (04D6V) no 3’750 EUR
 • 100-140m2 lielas ēkas apsildes modelis (06-08D6V) no 4’100 EUR
 • 140+m2 lielas ēkas apsildes modelis no 4’200 EUR

Piemēram: Daikin 8kW H modelis bez ūdens boilera – 4100 EUR

Mitsubishi

Mitsubishi ražotās gaisa siltumsūkņu iekārtas izceļas ar īpaši augstu energoefektivitāti, teicamiem tehniskajiem un ekspluatācijas rādītājiem un ļoti klusu darbību.Mitsubishi Heavy ir viens no moderno  iekārtu tehnoloģiju līderiem ar vairāk kā 40 gadu pieredzi visa veida sadzīves, biroju un industriālo gaisa kondicionēšanas/apsildes iekārtu un sistēmu jaunāko tehnoloģiju izstrādē un ražošanā.

Mitsubishi priekšrocības

 • Vieni no augstākajiem efektivitātes rādītājiem premium klasē
 • Pārbaudīts un kvalitatīvs premium ražotājs;
 • Laba cena premium iekārtu segmentā
 • Ražots Eiropā/Japānā

 

 

Cena

 • 100-140m2  lielas ēkas apsildes modelis (HSB60) ~ 3’800 EUR
 • 140-200m2 lielas ēkas apsildes modelis (HSB100) ~ 4’700 EUR
 • 200+m2 lielas ēkas apsildes modelis  ~ 5’900 EUR

Piemēram: Mitsubishi HSB60 8kW modelis bez ūdens boilera – 3800 EUR

Alpic Air

AlpicAir ir reģistrēts zīmols, kas piedāvā dažādas telpu klimata sistēmas ar mērķi garantēt pasūtītājam optimālu kvalitātes un cenas attiecību. AlpicAir gaisa kondicionieri un siltumsūkņi tiek ražoti saskaņā ar Baltijas valstu patērētāju vēlmēm un vajadzībām.

 

 

Alpic Air priekšrocības

 • Zemākā cena
 • Darbība līdz pat -25 grādu temperatūrai. Piemērots ziemeļu klimatam;
 • Komplektā iebūvēts Wi-Fi modulis attālinātai vadībai
 • Ūdens boilers jau iebūvēts iekārtā

 

Cena

 • 100-120m2  lielas ēkas apsildes modelis (60WRDC2) no 4050 EUR
 • 120-140m2 lielas ēkas apsildes modelis (80WRDC3) no 4’350 EUR
 • 140+m2 lielas ēkas apsildes modelis no 4’550 EUR

Piemēram: Alpic Air  8kW modelis ar iebūvētu ūdens boileri – 4200 EUR

Papildus norādītajām cenām jārēķinās ar uzstādīšanas izmaksām (tās atkarīgas no izvēlētā modeļa). Ja piemēru ņemam 140m2 lielu ēku un 8kW jaudīgu iekārtu, tad kopējās izmaksas sastādīs ~5500-8300 EUR (atkarībā no izvēlētās iekārtas un komplektācijas). Šajā summā ietilpst  A] Iekārta B] Apkures sistēmas apsaistes materiāli C] Apkures sistēmas uzstādīšanas darbs D] Ūdens boileris  E] Iekārtas palaišana un regulēšana F] Iekārtu transports.

*Ņemt vērā, ka ēku siltinājuma pakāpes var atšķirties, līdz ar to arī nepieciešamā iekārtas jauda  un augstāk norādītās cenas  var atšķirties. Jūsu ēkai nepieciešamo iekārtas jaudu būtu svarīgi precizēt pie speciālista.

Gaiss-ūdens siltumsuknis ir kļuvis par vienu no populārākajām izvēlēm būvējot jaunu māju, jo:

 • Gaiss- ūdens siltumsūknis spēj nodrošināt zemas apkures izmaksas;
 • Gaiss-ūdens siltumsūkņa uzstādīšana izmaksā tik pat vai pat lētāk kā gāzes un granulu apkure;
 • Gaiss-ūdens siltumsūkni iespējams uzstādīt vienas dienas laikā;
 • Gaiss-ūdens siltumsuknis nerada putekļus un tam nav nepieciešama atsevišķa apkures telpa;
 • Gaiss ūdens siltumsūknis nodrošina daudz zemākus CO2 izmešus kā jebkurš cits apkures veids;

Gaiss – ūdens siltumsūknis Jums sniedz iespēju sildīt savu māju un ūdeni jebkurā Latvijas vietā, izmantojot gaisa siltumu. Nosaukums izsaka kāds ir gaiss-ūdens siltumsūkņa darbības princips – siltums no gaisa tiek pārnests uz ūdeni apkures sistēmā. Tā darbības princips ir salīdzinoši vienkāršs un šī tehnoloģija pazīstama jau gadu desmitiem, tomēr šobrīd tā kļuvusi pietiekami lēta, lai spētu konkurēt ar ierasto gāzes un granulu apkuri. Gaiss – ūdens siltumsūkņa ārējā blokā atrodas freons, kas vārās aptuveni mīnus 52 grādu temperatūrā, tālāk kompresors palielina temperatūru un ar siltummaiņa palīdzību tiek uzsildīts ūdens, kas atrodas apkures sistēmā (grīdā vai radiatoros). Gaiss ūdens siltumsūkņa uzstādīšana ir ļoti vienkārša un to iespējams uzstādīt 1 dienas laikā, kā arī nav nepieciešami saskaņojumi ar valsts iestādēm vai trešajām personām.

Pastāv divi gaiss- ūdens siltumsūkņu veidi:

 • Monobloka iekārtas (praktiski visas siltumsūkņa komponentes atroda āra blokā)
 • Split, jeb dalītā tipa iekārtas (elektronika, cirkulācijas sūknis un citas kompunentes atrodas ēkas iekšpusē – iekšas blokā)

Izvēloties mono bloka siltumsūkni, apkures sistēmā naksies pildīt glikolu, kurš ik pēc ~3-5 gadiem būs jāmaina, kā arī tas radīs nedaudz lielāku slodzi uz siltumsūkņa cirkulācijas sūkni.

Tieši tāpat nāksies izdarīt izvēli starp:

 • Siltumsūkni ar iebvētu ūdens boileri
 • Siltumsūkni ar neiebūvētu ūdens boileri

Siltumsūknis ar iebūvētu boileri aizņems mazāk vietas un būs vizuāli pievilcīgāks, tomēr, siltumsūkņa cena būs nedaudz augstāka.

Gaiss ūdens patērētā enerģija izmaksu ziņā var konkurēt ar ierastajiem apkures veidiem. Svarīgi atzīmēt, ka Gaiss – ūdens siltumsūkņa patēriņu būtiski ietekmē izvēlētais siltuma starotājs. Attiecīgi -visefektīvāk gaiss-ūdens siltumsūknis darbosies savienojumā ar silto grīdu apkuri. Apkure ar radiatoriem patērēs 30-80% vairāk, jo siltumsūknis efektīvi spēj sildīt ūdeni zemās temperatūrās, piemēram līdz 35 grādu temperatūrai, kāda tiek izmantota silto grīdu (vai sienu) apkurē.

Zemāk redzamas gada apkures un ūdens uzsildīšanas izmaksas 140m2 lielai A energoefektivitātes klases (apkures patēriņš 40kwh/m2). Tā ir mūsdienu standartiem atbilstoša, labi siltināta ēka.

Kā redzams, tad savienojumā ar siltajām grīdām Gaiss – ūdens siltumsūknis spēj uzrādīt ļoti konkurētspējīgas apkures izmaksas. Papildus jāmin, ka siltumsūkņa uzstādīšanai nav nepieciešams speciāli palielināt elektrības jaudu. Pietiek ar  1 fāzes pieslēgumu.

Parasti cilvēkus interesē reālais patēriņš jau uzstādītam siltumsūknim. 2020/2021. gada ziema bija auksta, tādēļ ļoti piemērota, lai atskatītos uz aptuveno siltumsūkņa patēriņu. Lūk, ekrānšāviņš no mūsu klienta elektrības patēriņa. Klientam ir 138m2 labi siltināta koka karkasa jaunbūve ar aptuveno nepieciešamo apkures jaudu 45 kwh/m2. Ūdens tiek sildīts ar siltumsūkni, uzstādīts 200L liels boileris.

Kā redzam, tad aukstajos mēnešos Janvārī un Februārī, kad temperatūra sasniedza pat -30 grādus un temperatūra zem -20 grādiem turējās pat nedēļu patēriņš ir ~640 kwh lielāks kā vasarā, kas naudas izteiksmē ir ~83 EUR , jeb 0.60 EUR par kvadrātmetru. Būtiska priekšrocība siltumsūkņa apkurei ir fakts, ka par  elektrību iespējams norēķināties gada griezumā, jeb ar tā saukto izlīdzināto maksājumu, tādā veidā neradot papildu finansiālo slogu ziemas periodā kā tas ir granulu apkures gadījumā.

Nereti pamatīgs galvas mežģis ir kā izvēlēties un kā salīdzināt dažādus siltumsūkņus. Viens veids, protams, ir uzticēties pārdevējam, tomēr daži raksturlielumi un fakti ko variet ņemt vērā :

 • Siltumsūkņa energoefektivitātes klase. A++ vai A+++ var sastādīt 5-10% starpību patēriņā, kas gada griezumā var nozīmēt pat 100 EUR starpību patēriņā.
 • Efektīvās darbības temperatūra, piemēram vai siltumsūknis savu efektivitāti saglaba līdz -25 vai -20 grādiem. Tas nenozīmē, ka paliksiet bez apkures, tomēr apkures rēķini var atšķirties.
 • Siltumsūkņa vadība un tās iespējas. Vai iespējams vadīt attālināti, vai iespējams iestatīt sildīšanas grafiku, piemēram, lai naktī būtu par dažiem grādiem vēsāks.
 • Iekārtas ražotājs – vai tas ir uzņēmums, kas iegādājas komponentes no dažādiem ražotājiem un tās tikai sakomplektē vai arī pats veic to attīstību un izstrādi. Kā arī kāda ir ražotāja pieredze un cik tas ilgi jau ir tirgū.

Gaiss-ūdens siltumsūkņa uzstādīšanas cena ir pilnībā konkurētspējīga ar citiem apkures veidiem. Siltumsūkņa cena, protams, atkarīga no ēkas lieluma un izvēlētā modeļa. Tomēr, ja par pamatu ņemam iepriekš apskatīto 140m2 ēku, tad uzstādīšanas izmaksas dažādiem apkures veidiem varētu būt aptuveni sekojošas ( ietvertas izmaksas par apkures katlu un apsaistes materiāliem, nav iekļauts santehniķa darbs, kas visiem apkures veidiem ir aptuveni līdzīgs un varētu sastādīt ~800-1000 EUR):

Šeit, papildus, jāņem vērā, ka, piemēram, dabas gāzes un gaisa siltumsūkņa uzstādīšanas gadījumā nav nepieciešama atsevišķa apkures telpa, kas būtiski samazina ēkas būvniecības izmaksas. Telpā, kurā uzstādīts gaiss ūdens siltumsūknis nerodas putekļi un to var izmantot jebkādiem citiem mērķiem, piemēram, kā saimniecības telpu veļas mazgāšanai vai vienkārši noliktavu.

Salīdzinot dažādus siltumsūkņus savā starpā, būtiski ir salīdzināt pilnas izmaksas ietverot apsaistes materiālus un uzstādīšanas izmaksas, jo vienam siltumsūknim var būt nepieciešamas komponentes, kuras nav nepieciešamas otram, piemēram, akumulācijas tvertne, tādēļ tikai pašu siltumsūkņu cenu salīdzināšana var būt maldinoša.

Siltumsūknis ir unikāls ar to, ka katrs ir spējīgs pats saražot “kurināmo”, jeb siltumsūkņa gadījumā – elektrību. Šī brīža likumdošana ļauj vasarā saražoto un neizmantot elektrību izmantot ziemā, kas, principā, nozīmē to, ka vasarā variet saražot elektrību, nodot to tīklā un izmantot to ziemā, kurinot māju un maksājot tikai par elektrības sagādes pakalpojumu, kas sastāda ~30% no kopējās maksas par elektrību. Tātad, Jūsu apkure kļūst par ~60-70% lētāka.

Jāpiebilst, ka saules paneļi nav obligāti jāuzstāda reizē ar siltumsūkni. To var darīt arī vēlāk. Ideālā gadījumā jau būvējot paredziet izvadu vietas sienās, kur ēkā ievadīt strāvas kabeļus no saules paneļiem, lai vēlāk nenāktos veidot fasādē caurumus.

Vēl viena unikāla siltumsūkņa īpašība ir tā spēja, savienojumā ar siltajām grīdām dzesēt māju. Princips ir identisks kā apsildot māju, tikai dzesējot, grīdā tiek ievadīts vēss ūdens, kas ēku dzesē. Šādā veidā siltumsūknis ir spējīs temperatūru ēkā samazināt pat par ~3 grādiem. Tieši tā pat kā apkurinot ēku, to dzesējot, siltumsūknis vadīsies pēc āra temperatūras un grīdā piegādās vēsu vai mazāk vēsu ūdeni, lai telpās nepārtraukti būtu komforta temperatūra.

Gaiss-ūdens siltumsūknim nepieciešama ļoti minimāla apkope. Ikdienas lietošanā tam nav nepieciešama nekāda apkope vai tīrīšana, kā tas ir, piemēram, granulu katlam.

 • Gaiss-ūdens siltumsūknim vienu reizi gadā nepieciešams iztīrīt filtru , kā arī notīrīt āra bloku.
 • Ja ziemas laikā ir intensīva snigšana, tad ieteicams no siltumsūkņa notīrīt sniegu.