Pārbaudīti ražotāji

un garantija

info@termo.lv

E-pasts saziņai

+371 22 066 264

Tālrunis saziņai

Saules panelis un siltumsūknis

Izvēloties apkures iekārtu, liela daļa cilvēku piemirst, ka izvēloties siltumsūkni kā apkures veidu savai ēkai, katrs pats var ražot “degvielu” bez maksas. Attiecīgi katrs var kļūt par mazo elektro ražotāju, uzstādot saules paneļus. Sākotnēji, protams, nāksies veikt investīcijas saules paneļos, tomēr, kad tie būs atmaksājušies (8-14 gadi), tad turpmāk elektrību ražosiet par brīvu. Šobrīd visi lielākie elektropiegādātāji piedāvā dažādus risinājumus un mehānismus saules paneļu uzstādīšanai un Swedbank pat piedāvā finansējumu tieī saules paneļiem.

Jāpiebilst, ka saules paneļi nav obligāti jāiuzstāda reizē ar siltumsūkni. To var darīt arī vēlāk. Ideālā gadījumā jau būvējot paredzēt izvadu vietas sienās, lai vēlāk nenāktos veidot fasādē caurumus.

Šobrīd likumdošana nosaka, ka, ja vasarā saražosiet vairāk elektrību kā pats izmantosiet (kas gandrīz noteikti notiks), tad šo enerģiju variet izmantot vēlāk, piemēram ziemā, maksājot tikai par sagādi, attiecīgi nav jāmaksā OIK un nav jāmaksā par pašu elektrību.  Kas nozīmē, ka reāli rēķins samazinās par ~60-70%, jeb Jūsu apkure kļūst par 60-70% lētāka.

Vizuāli tas izskatās aptuveni šādi.

 Foto no elektrum.lv

Papildus iepriekš minētajam, mēs Termo.lv komanda ticam, ka agrāk vai vēlāk arī mēs Latvijā sagaidīsim kādus finansiālus valsts atbalsta mehānismus saules paneļu uzstādīšanai mājsaimniecībām, jo stingrie ES noteikumi attiecībā uz CO2 izmešu samazināšanu liek valstīm domāt dažādus veidus kā kļūt zaļākām un šis, noteikti, ir virziens, kurā raudzīties. Lietuvā un Igaunijā jau šobrīd ir valsts atbalsts  aules paneļu uzstādīšanai.

Tādēļ izvēloties pakures sistēmu tagad, padomājiet 5 gadus uz priekšu un izdariet izvēli gudri.

info@termo.lv vai 22066264