Pārbaudīti ražotāji

un garantija

info@termo.lv

E-pasts saziņai

+371 22 066 264

Tālrunis saziņai

5 mīti par siltajām grīdām

“Siltās grīdas vai radiatori” ir bieži sastopama dilemma cilvēkiem, kuri būvē mājokli. Nereti cilvēki šos abus kombinē, piemēram, guļamistabās uzstādot radiatorus, bet pārējās  telpās – siltās grīdas. Iemesls tam bieži vien ir aizspriedumi vai mīti par siltajām grīdām. Apskatīsim populārākos no tiem:

Māja ar silto grīdu apsildi ir vēsāka kā māja ar radiatoru apsildi.

Lai gan radiators patiešām rada vairāk siltuma vienā koncentrētā vietā, tomēr siltās grīdas  telpu silda mazākā temperatūrā, bet vienmērīgāk. Līdz ar to siltā grīda telpu spēj uzsildīt tieši tik pat labi kā radiatori, bet nedaudz ilgākā laikā;

Ar siltajām grīdām piepamps kājas.

Agrāk siltajās grīdās ūdens tika sildīts līdz 35 grādu temperatūrai, turpretim, mūsdienu silto grīdu sistēmās ūdens tiek sildīts līdz 28-30 grādiem, kas novērš potenciālo kāju pampšanas problēmu.

Siltās grīdas ir neveselīgas, jo no zemes paceļ daudz putekļus.

Šajā sakarā ir veikti vairāk pētījumi, kas analizē putekļu kustību un daudzumu telpā izmantojot siltās grīdas un radiatorus. Pētījumi liecina, ka izmantojot radiatorus telpā 0.1-1.5 metru augstumā patiešām ir nedaudz mazāk putekļu kā izmantojot siltās grīdas, tomēr atšķirība ir ļoti minimāla (~5-7%)  tādējādi tas nerada nekādus papildus riskus veselībai.

Izmantojot siltās grīdas, nevar izmantot parketa grīdas segumu.

Parketu ir iespējams savienot ar siltajām grīdām. Kombinācijā ar siltajām grīdām jāizvēlas 2-slāņu vai 3-slāņu parkets. Ideālā gadījumā iesaka neizmantot apakšklāju – tādējādi uzlabosies grīdas siltuma vadītspēja. Lai parkets būtu stabilāks, ieteicams izvēlēties vismaz 15cm platus dēļus. Jebkurā gadījumā siltās grīdas apkure kombinācijā ar parketu spēs piesildīt mājokli.

Siltās grīdas apkures ierīkošana ir dārgāka kā radiatoru ierīkošana.

Būvējot jaunu ēku abu apkures veidu izmaksas būs līdzīgas, bet renovējot vecu ēku radiatoru nomaiņa/ierīkošana, tomēr būs lētāka kā silto grīdu ierīkošana no 0.

Ja Jums radušies kādi jautājumi par šo tēmu, droši rakstiet vai zvaniet mums :

 info@termo.lv vai 22066264