Pārbaudīti ražotāji

un garantija

info@termo.lv

E-pasts saziņai

+371 22 066 264

Tālrunis saziņai

Kā izvēlēties kondicionieri mājai un birojam?

Kam tad pievērst uzmanību izvēloties kondicionieri un kā saprast kāda iekārta Jums nepieciešama ? Šajā rakstā par to kādām lietām pievērst uzmanību izvēloties iekārtu.

  • Lietošanas vajadzība. Ja jūs izvēlaties kondicionieri, tad, visticamāk, primārais mērķis ir telpas dzesēšana, tomēr svarīgi ir saprast vai iekārtu izmantosiet arī sildīšanai ? Ja “Jā”, tad cik daudz ? Ja plānojiet iekārtu izmantot tempertūrā, kas zemāka par -15 vai arī plānojiet ar to aktīvi sildīt telpas gada aukstajā laikā, tad, visticamāk, Jums lietderīgāk būtu izvēlēties gaiss-gaiss siltumsūkni, kas uzbūvē ir prakstiski vienāds ar kondicionieri, tomēr darbojas līdz pat -30 grādu temperatūrai un spēj sildīt telpu ar daudz mazāku elektrības patēriņu. Pavisam specifiska ir vajadzība, ja iekārtas atradīsies serveru telpā un nepieciešams nodrošināt ļoti zemu temperatūru. Tādā gadījuma prasiet piegādātājam par iekārtām ,kuras atbildīs šīm prasībām.
  • Iekārtas jauda. Svarīgi saprast cik liela telpa jādzesē un kur tā novietota ? Uz ziemeļeim vai dienvidiem ? Vai telpā ir kādi objekti, kas papildus rada siltumu ? Tāda ļoti primitīva aprēķina formula ir ~0.8-0.9 kW uz 10m2, tomēr visprātīgāk būtu šo būtu jautāt kondicioniera tirgotājam/piegādātājam.Svarīgi, lai iekārta nebūtu nedz parāk jaudīga, nedz pārāk vāja. Tas ļaus tai darboties ar optimālu jaudu un pagarīnāt iekārtas mūžu.
  • Iekārtas energoefektivitāte. Kondicionieriem lietderību izsaka divi koeficienti EER(SEER), kas  norāda dzesēšanas efektivitāti un COP(SCOP), kas norāda sildīšanas efektivitāti. Iekārtas energo sertifikātā tas tiek pārvērsts visiem pazīstamajā F – A+++ energo marķējumā. Vērts izvērtēt kā lietosiet iekārtu – tikai epizodiski vai arī ļoti aktīvi. Ja lietosiet nedaudz, piemēram, tikai brīvdienās, kamēr esiet mājās, tad, iespējams, nav nepieciešams pirkt pašu energo efektāvko iekārtu. Piemēram, vismazāk jaudīgā (~2-2.5kW) iekārta ar energo marķējumu A+++ vidēji tērēs par ~10 EUR gadā mazāk elektrības nekā A++ iekārta. Jo lielāka iekārta un lielāka atšķirība energoefektivitātē, jo lielāka būs patēriņa starpība un gada griezumā tā var sasniegt pat  vairākus simtus EUR. Tādēļ ne vienmēr nepieciešams pirkt dārgāko un efektīvāko iekārtu, tomēr, citreiz tas var atmaksāties jau dažu gadu laikā.
  • Iekārtas ražotājs. Tirgū pieejami daudz un dažādi zīmoli, tomēr, svarīgi saprast, ka sava ražotne un savs izpētes centrs ir tikai nelielai daļai no ražotājiem/zīmoliem. Daudzi zīmoli iekārtas ražo rūpnīcās Ķīnā un uz iekārtas uzliek savu zīmolu. Piemēram, visiem pazīstamais brends Electrolux savas iekārtas neražo paši, līdzīgi kā daudzi citi. Pēc savas būtības tas nav nekas slikts, tomēr šajos gadījumos ir jāņem vērā dažas lietas, piemēram, rezerves daļu pieejamība ilgtermiņā. Vai konkrētais brends spēs nodrošināt rezerves daļas pēc 5 un 10 gadiem. Ja Jūsu iekārta salūzīs pēc 10 gadiem vai to būs iespējams salabot ? Tāpat, nereti, šīs iekārtas nav pieejamas ar jaunākajām tehnoloģijām, jo tiem nav savu izpētes centru. Jautājiet iekārtas izplatītājam, viņam jāspēj Jums sniegt šāda veida informācija.
  • Troksnis. Atkal atgriežamies pie tā, ka svarīgi saprast kur iekārta atradīsies. Ja tā ir guļamistaba, tad  noteikti jāizvēlas pati klusākā iekārta, kuras darbību Jūs praktiski nedzirdēsiet. Tās parasti ir premium līmeņa iekārtas un , protams, tās ir nedaudz dārgākas. Ja iekārta atrodas birojā vai ražošanas telpās tad pilnīgi pietiekami pietiks ar iekārtu, kura nav tik klusa, jo apkārtējie priekšmeti radīs ievērojami lielāku troksni, ka kondicionieris.
  • Garantija. Pēdējais, bet ne mazāk svarīgais ir garantija. Pievērsiet uzmanību uz to, ka dažas iekārtas piedāvā standarta 1 vai 2 gadu garantiju, tomēr citas ir ar 3 vai pat 5 gadu garantiju.
  • Citas ekstras. Dažādiem modeļiem mēdz būt dažādas citas ekstras, piemēram, ar telefonu vadāma aplikācija, īpaši gaisa filtrācijas un pat dezinfekcijas filtri un UV gaismas, gaisa sausināšanas funkcijas, cilvēka sensors, kurš nosaka vai telpā kāds ir, tādējādi regulējot savu darbību un citas funkcijas. Nepieciešams saprast kas no tā Jums nepieciešams.

Ja Jums nepieciešams kondicionieris – droši rakstiet mums ! Mēs Jums palīdzēsim rast atbildes uz šiem jautājumiem, lai Jums nebūtu jālauza galva par to kādu iekārtu izvēlēties !

info@termo.lv vai +371 22066264