Pārbaudīti ražotāji

un garantija

info@termo.lv

E-pasts saziņai

+371 22 066 264

Tālrunis saziņai

Cik liela vieta nepieciešama gaiss-ūdens siltumsūknim?

Ja projektējot ēku esiet izvēlējies gaiss-ūdens siltumsūkni kā apkuri savai ēkai, ir svarīgi saprast cik daudz vietas tam nepieciešams paredzēt. Šajā rakstā īsumā par to.

Principā gaiss-ūdens siltumsūknim nav nepieciešama atsevišķa telpa un nepieciešamības gadījumā to iespējams novietot  kaut vai virtuves skapī, tomēr praksē visbiežāk to novieto atsevišķā saimniecības telpā, kura siltumsukņa gadījumā parasti ir kombinēta ar  “veļas telpu” vai tamlīdzīgu telpu. Kā jau citos rakstos minēts ir 2 tipa iekārtas – ar iebūvēto boileri un bez iebūvētā boilera.  Iekārta ar iebūvēto boileri ir ledusskapja izmēra iekārta, kurai nepieciešama ~63-65 cm plata niša un iespējai tai piekļūt no augšpuses un priekšpuses. Visa montāža notiek no augšpuses un priekšā vieta nepieciešama tik daudz, lai varētu atvērt siltumsūkņa “vāku”.  Arī skaļuma ziņā iekārtu var pielīdzināt ledusskapim, attiecīgi tā ir klusa un ik pa laikam izdveš kādu ne pārāk skaļu skaņu.

Praksē nepieciešamā telpa izskatās aptuveni šādi (dažādiem modeļiem izmēri var nedaudz atšķirties, tomēr tie būs līdzīgi zemāk redzamajiem):

Ja izvēlaties iekārtu, kura ir bez iebūvēta boilera, tad jārēķinās, ka iekārta būs ~minibāra ledusskapja izmērā un montāža notiek no iekārtas apakšas. Šajā gadījumā galvenais jautājums drīzāk būs – kur novietot boileri, nevis pašu siltumsūkni.

Abām iekārtām jāatrodas 3-10metru attālumā (mērot pēc freona caurules garuma) no āra bloka un to ir atļaut novietot pie jebkuras sienas, gan iekšsienas, gan ārsienas.

Reālos objektos tas izskatīsies ~šādi:

Ja rodas jautājumi jau projektēšanas stadijā – droši sazinieties ar mums.

info@termo.lv vai 22066264