Pārbaudīti ražotāji

un garantija

info@termo.lv

E-pasts saziņai

+371 22 066 264

Tālrunis saziņai

Gaiss-ūdens siltumsūkņa patēriņš aukstajā Janvārī

Beidzot piedzīvojām ziemu “kā agrāk”. Piedzīvojām arī -31 grāda salu. Tādēļ varam atskatīties uz reālu Gaiss-ūdens siltumsūkņa patēriņu, kas bieži ir pirmais jautājums cilvēkiem, kuri apsver siltumsūkņa iegādi.

Šeit svarīgi uzsvērt, ka katra māja ir atšķirīga un vienādas kvadratūras mājām var atšķirties gan griestu augstums, gan ūdens patēriņš, gan siltunājuma pakāpe. Mūsu gadījumā apskatīsim “Latvijas vidusmēra jaunbūvi”. 140m2 , standarta griestu augstums ~2.9m, 200L ūdens boileris,  jaunbūve un Siltās grīdas (!!!), 6 ēkas iemītnieki, kas nozīmē – liels ūdens patēriņš.

Pie siltajām grīdām 3 izsaukuma zīmes, jo vēlamies uzsvērt cik būtisks ir šis faktors gaiss-ūdens siltumsūknim. Ja ēkā ir radiatori, piemēram, otrajā ēkas stāvā vai daļā ēkas telpu, tad patēriņš būtiski atšķirsies no šeit redzamā, Tas var būt pat par 50% vai 100% lielāks.

Zemāk redzama no Elektrum portāla. Par cik klientam nav atsevišķa elektrības skaitītāja siltumsūknim un paša siltumsūkņa rādījumi var būt nedaudz maldīgi, tad balstāmies uz reālu rēķinu no elektrības piegādātāja.

Pēc grafikā redzamā varam secināt, ka Janvārī patērēts par ~621kwh vairāk kā vasarā. Tas nozīmē, ka tie ir ~75 EUR. Vai 20-25EUR, ka cilvēkam ir uzstādīti saules paneļi, kuri vasarā bija saražojuši elektrību, kuru klients tagad izmanto ēkas apkurei. Kā redzam, tad Novembrī un Decembrī, kuri bija siltāki mēneši patēriņš ir mazāks. Šeit, protams jāņem vērā, ka arī vasarā tika sildīts ūdens boileris, tomēr tas tika darīts ar daudz lielāku efektivitāti.

Vairāk par to kādu ietekmi siltās grīdas un radiatori atstāj uz patēriņu variet paskatīt šajā Bloga ierakstā.

info@termo.lv vai 22066264

Tavs palīgs siltumsūkņu pasaulē – Termo.lv