Pārbaudīti ražotāji

un garantija

info@termo.lv

E-pasts saziņai

+371 22 066 264

Tālrunis saziņai

Lokālo impulsa rekuperatoru patiesā efektivitāte?

Arvien lielāku popularitāti iegūst lokālās rekuperācijas ierīces. Jeb tā saucamie lokālie impulsa rekuperatori, kuru darbības princips ir diezgan vienkāršs – 70 sekundes iekārta no telpas izsūc silto pieelpoto gaisu un uzsilda siltummaini, pēc tam 70 sekundes no āra tiek iesūkts un telpā iepūsts aukstais/svaigais gaiss, kas uzsilst plūstot caur iepriekš uzsildīto siltummaini.

To cena, parasti ir ļoti pievilcīga 250-350 EUR robežās un ražotāju norādītās efektivitātes ļoti pievilcīgas – pat 85-90%. Tomēr ne viss ir tik skaisti kā sākumā varētu likties. RTU inženieri pārbaudīja vienu no tirgū pieejamajām ierīcēm, lai saprastu kāda ir tās patiesā efektivitāte reālos apstākļos, nevis mākslīgos laboratorijas apstākļos, kādus nosaka ES noteiktie testēšanas standarti.

Tas ko atklāja RTU pētnieki:

–          Iekārta savu norādīto ~85-90% efektivitāti sasniedz tikai ~1sekundi – brīdī, kad sākas aukstā gaisa ieplūde no āra. Ar katru darbības sekundi efektivitāte būtiski krīt;

–          Vidējā patiesā iekārtas sasniegtā efektivitāte ir ~25-50% – tātad 2-4x zemāka par norādīto;

–          Šie rekuperatori ir potenciāls bieds daudzdzīvokļu namiem, jo uzstādot tos pārāk lielā apjomā dažādos dzīvokļos un ēkas pusēs tie var radīt ēkas caurvējošanos, tādējādi būtiski palielināt ēkas apkures patēriņu.

Ar šo mēs vēlamies uzsvērt, ka, šīs sistēmas var būt noderīgas atsevišķos gadījumos, kad nepieciešama gaisa apmaiņa telpā, tomēr jāpatur prātā, ka to reālais siltuma atgūšanas apjoms būs ~25-50% un visprātīgāk tos būtu lietot privātmājās. Iepriekš aprakstītais neattiecas uz lokālajām iekārtām, kur gaisa plūsma notiek nepārtraukti un paralēli(nevis 70 sekundes iekšā un 70 sekundes ārā kā iepriekš aprakstīts).

 Ja Jums rodas šaubas par to vai konkrētā ventilācijas iekārta ir Jums derīga un sniegs Jums vēlamos rezultātus – vaicājiet speciālistam, kuram uzticaties.

info@termo.lv vai 22066264

 Saite uz RTU pētījuma pilno tekstu: https://ortus.rtu.lv/science/lv/publications/30913