Pārbaudīti ražotāji

un garantija

info@termo.lv

E-pasts saziņai

+371 22 066 264

Tālrunis saziņai

Praktiskas lietas par kurām padomāt projektējot māju ar gaiss-ūdens siltumsūkni

Vispareizāk, protams, jau projektēšanas stadijā izvēlēties apkures veidu savai mājai. Un atkarībā no izvēlētā veida ņemt vērā dažas lietas/padomus. JA esiet izvēlējies gaiss-ūdens siltumsūkni, šeit daži padomi un lietas ko izvēlēties

Āra bloka novietojums

Siltumsūkņa āra bloks ziemā rada daudz kondensātu. Svarīgi jau laikus padomāt, lai bloks atrastos vietā, kur kondensāts nerada problēmas, piemēram nelīst uz bruģa vietā, kur ikdienā tiks regulāri iets garām. Ja bloks atrodas šādā vietā, tad jau laikus padomāt par drenāžu un tās pievienošanu lietus ūdeņu savākšanas sistēmai.

Otrs aspekts ir vizuālais izskats. Protams, tā ir gaumes lieta, tomēr, ja Jums ne pārāk patīk siltumsūkņa āra kastes izskats, tad padomājiet kā to nomaskēt, piemēram, uzstādot pagalma pusē. Protams, ir pieejami arī dažādi risinājumi, ja kaste jānovieto ļoti redzamā vietā, piemēram koka kastes korpuss, kas nokrāsots fasādes krāsā.

Iekšas bloka novietojums

Šeit daudz kas atkarīgs no tā kādu modeli izvēlaties – pie sienas montējamu ar atdalītu boileri vai uz zemes novietojamu ar iebūvētu boileri. Uz zemes novietojamai iekārtai principā jāparedz 60x60cm liels laukums un tas arī viss (līdzīgi kā redzams attēlā augstāk). Iekārtas montāža tiek veikta no augšpuses. Iekārta nerada putekļus, tādēļ variet to novietot parastā saimniecības telpā un nav nepieciešams izbūvēt kādu papildu telpu. Ja izvēlaties pie sienas montējamu iekārtu ar boileri, tad paredziet vietu pie sienas. Pie sienas montējama iekārta ir aptuveni minibāra izmērā. Montāža notiek no apakšas. Tātad zem tās nepieciešams vismaz 0.5m brīvas vietas.

Iespējama alternatīva izvēlēties tā saucamo mobloka iekārtu, kurai praktiski visas komponentes atrodas ārpusē. Tādā gadījumā Jums nepieciešams atrast vietu tikai ūdens boilerim.

Skaņa

Nedz āra, nedz iekšas bloks nerada lielu troskni, līdz ar to izvēlētā telpa nav īpaši jāizolē. Piemēram, veļas mašīna būs ievērojami skaļāka par siltumsūkni. Tas pats attiecas uz āra bloku. Variet to novietot zem loga. Tā darbība nebūs dzirdama. Lielākā skaņa, kas rodas ir no ventilatora, kurš griežas darbības laikā.

Elektrības pieslēgums

Nepieciešamā elektrības jauda atkarīga no modeļa jaudas. Mājai līdz ~200m2 visticamāk būs pilnīgi pietiekami ar 1 fāzes elektrību un 25A aizsargautomātu. Vislabāk būtu šos jautājumus precizēt pirms elektrības ievilkšanas, lai variet elektriķi informēt par nepieciešamajiem risinājumiem. Tāpat svarīgi paredzēt, ka iekārtas rezerves sildītājus nepieciešams “nobarot” atsevišķi no paša sūkņa, lai sūkņa bojājuma gadījumā, rezerves sildītāji spētu apsildīt mājokli.

info@termo.lv vai +371 22066264