Pārbaudīti ražotāji

un garantija

info@termo.lv

E-pasts saziņai

+371 22 066 264

Tālrunis saziņai

Teorētiskās apkures izmaksas 104m2 mājai. Siltumsūknis un granulas.

Apkures sistēmas izvēle nebūt nav viegls process, bet visprātīgāk par to būtu padomāt jau projektēšanas brīdī, lai izvēlētajam apkures veidam paredzētu  atbilstošu telpu un nepieciešamības gadījumā arī skursteni. Lai klientiem atvieglotu izvēli, mēs viņiem palīdzam ar bezmaksas aprēķiniem par to cik maksās dažādas apkures sistēmas ekspluatācija gan siltumsūknis, gan citi apkures veidi. Un varu uzreiz pačukstēt, ka nē, siltumsūknis ikdienas lietošanā ne vienmēr ir lētākais apkures veids un nē, mēs klientam necenšamies iegalvot, ka siltumsūknis ir vienīgais un pareizais veids kā nodzīvot atlikušo dzīvi, bet gan parādam godīgus aprēķinus.

Lai veiktu aprēķinus, vispirms tiek aprēķināta ēkai nepieciešamā apsildes jauda. Ideāli, ja klientam ir pieejams energo aprēķins (kurš ir nepieciešams priekš būvatļaujas saņemšanas), ja ne, tad aptuvenu aprēķinu veicam mēs. Tad tiek ievadīti klimatiskie apstākļi, kur atrodas ēka, jo, piemēram, Daugavpilī, klimats ziemā ir vēsāks kā Rīgā. Sistēma ņem vērā vidējos laikapstākļus gadā konkrētajā vietā. Piemēram, sistēma rāda, ka Rīgā -16 grādi ir vidēji 50 stundas gadā , – 15 grādi ir vidēji 35 stundas gadā -9 grādi ir vidēji 275h gadā utt. Protams, jāņem vērā, ka tā ir vidējā temperatūra, jo, piemēram 2020. gadā aukstākā fiksētā temperatūra Rīgā bija -10.3 grādi, bet 2019.-12.3 grādi. Vizuāli tas izskatās aptuveni šādi, kur zaļais laukums parāda cik stundas gadā apkures sistēma darbosies norādītajā temperatūrā un sarkanās līnijas nepieciešamo sildīšanas jaudu un sistēmas veiktspēju. Pēc grafika arī redzams, ka pie -20 grādiem sistēma pieslēgtu papildus sildītāju un darbotos praktiski kā elektriskā apkure. Tāpat jāmin, ka pēdējo reizi -20 grādi Rīgā fiksēti 2016. gadā (-20.3 grādi) un 2013. gadā (-22.3 grādi).

Konkrētajā gadījumā klients vērsās pie mums ar 104m2 lielu māju Pierīgā. Tā ir labi siltināta jaunbūve ar siltajām grīdām ~50% no ēkas. Attiecīgi guļamistabās klients bija izvēlējies uzstādīt zemas temperatūras radiatorus. Veicot aprēķinus ieguvām sekojošus rezultātus (ņemts vērā, ka temperatūra Latvijas apstākļos noslīd arī zem 20 grādiem):

Zilais stabiņš norāda izmaksas izvēloties siltumsūkņa apkuri, savukārt brūnais – granulu apkuri. Šie pakures veidi šeit norādīti, jo tā bija galvenā klienta dilemma.  Kā redzams, tad izmaksas ir praktiski vienādas. Aprēķini tika veikti ņemot vērā šī brīža granulu un elektrības cenas. Gadījumā, ja ģimene ir daudzbērnu ģimene, tad elektrībai katru mēnesi pienākas atlaide un siltumsūkņa apkure kļūst ievērojami izdevīgāka. Pa mēnešiem tas izskatītos aptuveni šādi :

Nosūtījām šos aprēķinus klientam un tie ļaus viņam vieglāk pieņemt lēmumu par vēlamo apkures veidu.

Kādā no nākamajiem rakstiem apskatīsim praktiskās apkures izmaksas mājoklī, kurā jau vairāk kā gadu ir uzstādīts gaisa siltumsūknis.

Ja arī Jūs vēlaties saņemt aprēķinu savam mājoklim – droši sazinieties ar mums.

info@termo.lv vai +371 22066264