Pārbaudīti ražotāji

un garantija

info@termo.lv

E-pasts saziņai

+371 22 066 264

Tālrunis saziņai

Kādu siltumsūkņa sistēmu izvēlēties – Monobloku vai Split sistēmu?

Siltumsūkņi dalās 2 dažāda tipa sistēmās – monobloks un split tipa sistēmas.

Pašas sistēmas nosaukums arī izsaka tās būtību.

Monobloka gadījumā visas iekārtas komponentes ir pārnestas ārpus ēkas un atrodas vienā blokā (monoblokā). Ēkas iekšpusē paliek tikai ūdens boileris un vadības pults, atsevišķos gadījumos arī akumulācijas tvertne.

Split, jeb dalītā tipa sistēmas gadījumā iekārta ir sadalīta 2 daļās, ārpusē atrodas āra bloks ar ventilatoru un iekšpusē atrodas visas pārējās sistēmas daļas – elektronika, sūknis u.c. Bloki savā starpā ir savienoti ar freona savienojumu.

Lai Jūs izdarītu savu izvēli, ir svarīgi, lai Jūs saprastu atšķirības starp šīm divām apkures sistēmām. Jo katrai no tām ir savi plusi un mīnusi. Monobloka sistēma ir daudz vienkāršāk montējama, bet Split sistēma potenciāli kalpos nedaudz ilgāk un būs nedaudz energoefektīvāka, kā arī apkures sistēmā nebūs jāpilda glikols. Zemāk sīkāks plusu un mīnusu uzskaitījums.

Zemāk ir uzskaitīti plusi katrai no tām:

Monobloka iekārtai :

+ Aizņem mazāk vietas iekštelpās

+ Vieglāka uzstādīšana, nav nepieciešami speciāli instrumenti freona daļu uzstādīšanai un vakumēšanai, “dari pats” eksperti to var veikt arī pašu spēkiem. Skandināvijā monbloki ir populāri, jo Monbloku var saslēgt santehniķis, bet split sistēmu tikai cilvēks, kurš drīkst darboties ar freona gāzi.

+ Nedaudz mazāka iekārtas cena (bet papildu izmaksas uz pārējo sistēmas apsaisti)

– Kanādas novērojumi (kur siltumsukņi tiek izmantoti salīdzinoši ilgāk kā Latvijā) liecina, ka monobloku kalpošanas ilgums potenciāli ir īsāks kā split sistēmām dēļ klimatiskajiem apstākļiem un biežajiem sasalšanas/atsalšanas cikliem, kuri var bojāt iekārtas sastāvdaļas (kompresors / siltummainis, sūknis), kuras atrodas ēkas ārpusē un āra klimata iedarbībā.

– Sistēmā jāpilda glikols, lai sistēma neaizsaltu

– Glikolu būs nepieciešam mainīt reizi 3-5 gaods, jo tas zaudē viskozitāti un lēnām pārvēršas par skābi. Kas noved pie sūkņa pastirpinātas darbība un potenciāla apkures sistēmas bojājuma;

– Glikola siltumietilpība ir zemāka kā ūdenim (uzsilst, bet arī atdziest ātrāk)

– Jāievēro piesardzība izbūvējot sistēmu, jo tajā nedrīkst būt nekādi metāla elementi, jo glikols šajos elementos radīs stipru koroziju;

– Etilēnglikola šķīdumi ir ļoti indīgi un nepieciešama speciāla utilizācija (tādēļ drīkst lietot tikai pārtikas glikolu)

– Pie zemām temperatūrām straujāk samazinās iekārtas energoefektivitāte, jo siltummainis atrodas ārpusē un tas zaudē vairāk siltuma.

Monobloku vairāk iesaka Viduseiropai un Rietumeiropai, kur nav tik bargas ziemas, tomēr praksē tie veiksmīgi darbojas arī Latvijā un Skandināvijā.

Split tipa sistēmai:

– Aizņem vairāk vietas iekštelpās (Iekārtas ir ~ ledusskapja izmērā)

– Uzstādīšanai nepieciešams speciāls aprīkojums, to, noteikti, būtu ieteicams uzticēt speciālistam

– Iekārtas cena mēdz būt nedaudz dārgāka kā Monobloka iekārtai (bet apkures sistēmas apsaistes izmaksas zemākas)

+ Potenciāli ilgāks kalpošanas laiks kā Monobloka sistēmai

+ Sistēmā var pildīt ūdeni, sistēmai nav risks aizsalt

Piemērotāks Ziemeļeiropas klimatam ar zemām temperatūrām un biežiem sasalšanas cikliem.

info@termo.lv vai 22066264